Úspěšná sezóna 2019 - Filip Adel

Filip Adel se v roce 2019 opět velice úspěšně prezentoval na české i mezinárodní úrovni. Má za sebou mnoho závodů, velice úspěšný rok a my jsme rádi, že jsme mu mohli pomoci k velice dobrým výsledkům v ČR, ale také v zahraničí.
Doufáme, že v roce 2020 dosáhne stejně dobrých výsledků jako v tomto roce. Děkujeme za prezentaci naší firmy a našich výrobků.

5. Listopad 2019

Shrnutí sezóny

• V roce 2019 jsem absolvoval 24 startů.
  • Závodních dní bylo díky etapákům 36.
  • 18x jsem se umístil v TOP 3.
  • Vítězství jsem slavil celkem 11x.
  • Vylepšil jsem své maximum z Mistrovství Evropy.
  • Kromě ČR jsem závodil v Chorvatsku, Maroku, Norsku, Rumunsku a Švýcarsku.
  • I letos jsem byl členem české reprezentace a závodil na Mistrovství světa a Evropy.

Mistrovství Evropy v roce 2019

• ME Kvam - Norsko.
  • Letos se mi povedlo vylepšit mé maximum z Mistrovství Evropy.
  • Jako druhý nejlepší Čech jsem si dojel pro cenné 11. místo.
  • TOP 10 mi těsně unikla až v závěrečných metrech.

Mistrovství světa v roce 2019

• MS - Grächen Švýcarsko.
  • Nejlépe obsazená akce sezóny pro mě znamenala 44. místo. Ambice byly určitě větší, ale předchozí dva vítězné poháry na domácí půdě se na mně trochu podepsaly.
  • Ani moje startovní pozice nebyla ideální - startoval jsem z předposlední řady s číslem 170.
  • TOP 20 stále zůstává nesplněným cílem.

Závody Českého poháru

I letos se mi dařilo v závodech českého poháru v maratonu. Byly z toho tři výhry a celkové druhé místo. Stejně jako vloni mě o celkové vítězství připravila absence na jednom závodě, protože jsem ve stejném termínu závodil v Maroku na Titan Desert.

Závody Českého poháru - Rallye Sudety

• Pro mě asi nejcennější domácí letošní vítězství.
  • Tento závod patří mezi nejstarší bikové závody u nás a je označován jako vůbec nejtěžší.
  • V Čechách není závod, který jsem chtěl vyhrát víc. Sudety jsou pro mě pojem od začátku, co jsem sedl na kolo. Tohoto vítězství si dost cením.
  • Cesta za vítězstvím nebyla snadná, rozhodlo se až v závěrečných kilometrech po 5 hodinách v blátě a dešti.
  • Závod byl velkou zkouškou nejen pro tělo, ale i pro materiál.
  • Všechno klaplo na výbornou a já tak mohl po letech pokusů konečně slavit.

Závody Nova cupu

Pět startů, tři výhry, celkové vítězství v seriálu. Tak by se dalo shrnout moje účinkování na Nova Cupu :)

• 1. místo Machov
  • 3. místo Dolní Morava
  • 2. místo Sázava
  • 1. místo Mikulov

Mistrovství České republiky v XCM

• Na maratonském MČR se mi nepodařilo navázat na loňský medailový výsledek. Zbylo na mě 6. místo, což samozřejmě bylo trochu zklamání.
  • Na trati jsem ale nechal všechno a do posledních metrů jsem bojoval o první pětku. Mistrák opět ukázal, že v Čechách máme výbornou konkurenci.

Mistrovství České republiky v XCO

• Premiérově hostilo mistrovství republiky v olympijském cross-country město Hlinsko.
  • I když se primárně zaměřuji na maratony, takto prestižní závod na domácí půdě jsem si nemohl nechat ujít.
  • Za výborné divácké kulisy jsem si dojel pro 8. místo mezi českou špičkou.

Etapový závod 4 Islands

• Pod hlavičkou Mitasu jsme s Honzou Škarnitzlem vytvořili dvojici na závod 4 Islands v Chorvatsku, který byl  zařazen do kalendáře UCI.
  • Každá etapa se jede na jiném chorvatském ostrově.
  • Letošní, tradičně velmi dobře obsazený ročník jsme i přes komplikace v poslední etapě dokázali dotáhnout do vítězného konce.
  • Na 4 Islands jsem dokázal zvítězit už dvakrát, což se zatím žádnému mému soupeři nepovedlo.

Etapový závod Carpathian MTB Epic

• Ani letos jsem si nenechal ujít tento UCI etapák v Rumunsku. Karpaty nám přichystaly díky počasí extrémní podmínky a už tak náročná trať byla kvůli blátu místy nesjízdná.
  • Druhou etapu se mi podařilo vyhrát a v konečném pořadí jsem nestačil jenom na mého slovenského parťáka z Cape Epic 2017 Tomáše Višňovského.
  • Celkově jsem bral 2. místo, v etapách 4.,1.,2.,2.

Etapový závod Garmin Titan Desert

• Největší výzva letošní sezóny. V barvách We love cycling jsem si střihnul premiéru v tomto šestidenním pouštním závodě. O lepší než 17. místo celkově mě připravil defekt v první a navigační chyba ve druhé etapě.
  • Nejlepším umístěním pro mě byla 4. pozice v páté etapě.
  • Závod je díky navigaci a vedru velmi specifický a už od prvních kilometrů jsem cítil, že mi chybí zkušenosti. Chvílemi to pro mě byl spíš boj o přežití.

Exhibiční závod Mitas Gočárovy schody

• Divácky atraktivní závod v centru Hradce Králové, který byl letos obohacen o přejezd lávky přes řeku Orlici.
  • Pro mě letos 4. místo v klasicky nabité konkurenci.

Filip Adel
Facebook profil
Instagram profil

Doprava od 1500 Kč zdarma

Doprava již od 64 Kč. Při hodnotě objednaného zboží nad 1 500 Kč je doprava zdarma.

Nadměrné velikosti

Určité druhy výrobků nabízíme ve velikostech CZ 42 – 66. Touto nabídkou vyhovíme širokému okruhu zákazníků.

Český výrobek

Veškerý nabízený sortiment se připravuje a šije v Sebranicích u Litomyšle. Na výrobě se podílí osoby zdravotně znevýhodněné.

Výrazné slevy

Na určité druhy výrobků poskytujeme výrazné slevy, zařazeny jsou v kategorii akční nabídka. Nabízené výrobky prodáváme do vyprodání zásob.